بازی‌های ,آموزش ,رایانه‌ای ,پرورش ,مدارس ,بنیاد ,بازی‌های رایانه‌ای ,مدیرعامل بنیاد ,بازی‌های ایرانی ,ورود بازی‌های ,بنیاد بازی‌های ,ورود
مدیرعامل بنیاد بازی‌های رایانه‌ای:

آموزش و پرورش با ورود بازی‌های رایانه‌ای به مدارس موافقت کند

شناسهٔ خبر: 2971838 - جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۲
به گفته مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، از دو سال پیش قرار بود بازی‌های رایانه‌ای در بسته‌های آموزشی مدارس گنجانده شود اما هنوز این تصمیم عملی نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بازی‌های رایانه‌ای یکی از تاثیرگذارترین قالب‌ها برای انتقال مفاهیم مختلف به کودکان و نوجوانان هستند و مدت‌هاست که کشورهای پیشرفته به اهمیت این بازی‌ها پی برده‌اند و می‌کوشند تا سبک زندگی و افکار و سیاست‌های خود را از این طریق و البته به زبانی غیرمستقیم به مخاطب خود منتقل کنند.

بدیهی است که ما هم می‌توانیم بچه‌ها را از طریق بازی‌های رایانه‌ای با تاریخ و فرهنگ خود آشنا کنیم، البته اگر راه افراط در چیش نگیریم و فراموش نکنیم آنچه تولید شده، در درجه نخست بازی است و باید جذاب و سرگرم‌کننده باشد.

دو سال پیش، معاونت پژوهشی وزارت آموزش و پرورش از تهیه بسته‌های آموزشی شامل بازی رایانه‌ای و فیلم به دانش آموزان خبر داد و این خبر، موجبات شادی بسیاری از بازی‌سازان را فراهم آورد. چراکه آموزش و پرورش، از یک‌سو  بازار خوبی برای تولیدکنندگان بازی‌های داخلی به شمار می‌آید و از سوی دیگر بچه‌ها را با بازی‌های ایرانی آشنا می‌کند. بچه‌هایی که بیش از آن‌که در قالب بازی با فرهنگ و تاریخ خود آشنا شوند، سبک زندگی غربیان و باور آنان را فرامی‌گیرند.

دو سال از آن زمان گدشته اما هنوز بازی‌های ایرانی به مدارس راه پیدا نکرده است. حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد بازی‌های رایانه‌ای می‌گوید: ما با آموزش و پرورش برای توزیع بازی‌های ایرانی در مدارس  تفاهم‌نامه امضا کردیم. بنیاد ملی بازی‌ها، از سازمان دانش‌آموزی بارها پرسیده و مساله را پیگیری کرده است. خود من، تا به حال هیچ موضوعی را این اندازه پیگیر نشده‌ام اما هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد بازی‌های رایانه‌ای، این مرکز به خواسته آموزش و پرورش، فهرستی از نام بازی‌ها، فیلم و یک نسخه از آن را ارسال کرده تا کارشناسان معاونت پژوهشی این وزارتخانه به بررسی بازی‌ها بپردازند اما همچنان راه بر ورود بازی‌های رایانه‌ای در مدارس بسته است.

کریمی قدوسی با اشاره به این‌که آموزش و پرورش، بازی‌ها را به طور جداگانه ارزیابی می‌کند گفت: گرچه ما بازی‌ها را بررسی و بعد، مجوز صادر می‌کنیم اما آموزش و پرورش خواسته تا بازی‌ها را، بار دیگر ارزیابی کند چرا که میانگین سنی گیمرها در ایران، ۱۳ سال است و ورود به بحث مدارس باید با تایید آموزش و پرورش باشد اما هنوز هیچ خبری نشده و توپ در زمین ما نیست. آنها با ورود بازی، موافقت کردند اما هنوز، این تصمیم خود را اجرایی نکرده‌اند.

منبع اصلی مطلب : وبلاگ تخصصی بازی های ایرانی
برچسب ها : بازی‌های ,آموزش ,رایانه‌ای ,پرورش ,مدارس ,بنیاد ,بازی‌های رایانه‌ای ,مدیرعامل بنیاد ,بازی‌های ایرانی ,ورود بازی‌های ,بنیاد بازی‌های ,ورود
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : آموزش و پرورش با ورود بازی‌های رایانه‌ای به مدارس موافقت کند